Zdjęcie XXXV Tygodnia

_ (1)Tym razem Towarzystwo Wzajemnej Adoracji (jak zostaliśmy nazwani na forum Zlotoryja.info) zebrało się w nader pokaźnym gronie. Klubowiczów było prawie tylu, ile zdjęć zgłoszonych do konkursu Zdjęcia Tygodnia.

Zanim nastąpił wybór cudu tygodnia, rozgorzała dyskusja na temat przewag Sony nad resztą fotograficznego świata. Rozmawialiśmy również o bliższych i dalszych planach Klubu. Te bliższe, to konkurs fotograficzny „Moje miejsce na Ziemi”, którego rozstrzygnięcie nieubłaganie się zbliża, a także zgłoszone przez redakcję Echa Złotoryi zapotrzebowanie na zdjęcie do świątecznego numeru. Na tej kanwie został zaproponowany miejski plener wieczorny, który prawdopodobnie dojdzie do skutku w najbliższy weekend. Z tych dalszych, to planowany plener w styczniu w lasach koło Czapli połączony z ogniskiem.

Ale do rzeczy. TWA tytuł Zdjęcia Tygodnia przyznało fotografii Przemysława Bartkiwicza, który wykadził takie oto cudo:

_ (1)

Drugie miejsce zajęło zdjęcie Leszka Leśniaka – dwa księżyce – tu prawdopodbnie został zastosowany jeszcze mocniejszy filtr, niż ten testowany na plenerze nad Stawem Osadowym

_ (12)

Trzecią pozycję zajęła praca Piotra Iwanowskiego, czyli Sony Alfa 550 w akcji. Przy okazji tego zdjęcia rozgorzała dyskusja, o ile byłoby lepsze, gdyby łabędzie szyjami i swoimi dzióbkami utworzyły serduszko.

_ (7)

Wyróżnione zostało zdjęcie Iwony Pawłowskiej.

_ (11)