Konkurs Fotograficzny Gliniada 2010

Od 18 do 22 sierpnia w Bolesławcu trwa  Gliniada 2010, organizowana przez Stowarzyszenie Bolesławieckie Centrum Inicjatyw Lokalnych Via Sudetica oraz Starostwo Powiatowe w Bolesławcu. Powstało już Miasteczko Glinoludów, pełne warszatów i koncertów miejsce, z którego w sobotę o godzinie 15 wyruszy czwarta już parada Glinoludów, czyli ludzi pomalowanych gliną.

Gliniada co roku cieszy się  wielkim zainteresowaniem fotografów. Pomalowani gliną ludzie przyciągają obiektywy także podczas wyjazdów, tylko w tym roku goszczono je w Schengen, Chicago, Malborku, czy na Karnawale Kultur w Berlinie.

Rokrocznie fotografowie, amatorzy i zawodowcy, dokumentujący Gliniadę są zapraszani do udziału w konkursie fotograficznym. Glinoludy są dla nich wyzwaniem, bo ciekawe pokazanie zwykle jednobarwnych umalowanych ludzi w często fantazyjnych przebraniach nie jest wcale łatwe.

W konkursie jury wyłoni 30 najlepszych prac, spośród których internauci wyłonią swoimi głosami trzy najlepsze. Jury przyzna również swoją nagrodę. Konkurs organizowany jest przez Via Sudetica i portal GaleriaBoleslawiec.pl.

Zeszłoroczny konkurs wygrała  fotografia pod tytułem Courage Iwony Muchy z Bolesławca. Drugie miejsce zajął Piotr Kaziów a trzecie przypadło Robertowi Dudkowi. W zeszłym roku zgłoszono do konkursu niemal 200 fotografii.

Jury przyznało również swoją nagrodę fotografii Jarzębinka autorstwa Małgorzaty Głowackiej – Kubat.

Regulamin Konkursu Fotograficznego Gliniada 2010.

1. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych zdjęć zrobionych podczas Gliniady 2010, organizowanej przez Stowarzyszenie Bolesławieckie Centrum Inicjatyw Lokalnych Via Sudetica oraz Starostwo Powiatowe w Bolesławcu. Konkurs organizowany jest przez Via Sudetica i portal GaleriaBoleslawiec.pl. Patronem medialnym konkursu jest portal Bolec.info.

2. Do konkursu może przystąpić każdy za wyjątkiem członków Via Sudetica oraz redakcji portalu GaleriaBoleslawiec.pl.

3. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie 5 zdjęć swojego autorstwa. Uczestnicy mają prawo zgłaszać do konkursu tylko fotografie wykonane samodzielnie, do których posiadają wszelkie prawa autorskie

4. Fotografie zgłaszane do konkursu pozostają własnością autora. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystania nadesłanych zdjęć w celach marketingowych, promocyjnych i innych, a przystępujący do konkursu poprzez rejestrację na portalu GaleriaBoleslawiec.pl i wysłanie zdjęć wyrażają na to zgodę. Uczestnictwo w konkursie oznacza również zgodę na publikację danych osobowych autorów zdjęć.

5. W pierwszej turze jury (zawodowi fotografowie, przedstawiciele GaleriaBoleslawiec.pl, Via Sudetica i Starostwa Powiatowego) wybierze 30 najlepszych fotografii, które przejdą do drugiej tury. W drugiej turze internauci głosują wedle własnego uznania na 30 zdjęć opublikowanych na portalu GaleriaBoleslawiec.pl. Autorzy tych 30 najlepszych prac zostaną poproszeni o dostarczenie ich w najlepszej możliwej jakości.

5. Zdjęcia będzie można przesyłać od 1 do 15 września 2010 roku. Zgłoszenie fotografii do konkursu wymaga rejestracji na portalu GaleriaBoleslawiec.pl oraz opublikowania w galerii Konkursu Fotograficznego Gliniada 2010 od jednej do pięciu fotografii.

6. Do 1 października jury wyłoni 30 najlepszych prac, które zostaną przedstawione internautom, aby mogli dokonać wyboru zwycięskich fotografii spośród nich.

7. Głosowanie internautów trwać będzie od 1 do 15 października.

8. Do 15 listopada ogłoszone zostaną wyniki konkursu oraz odbędzie się wystawa pokonkursowa wraz wręczeniem nagród zwycięzcom. Podczas wystawy zostaną zaprezentowane wszystkie prace, które trafiły do finału.

9. Nagrody :

– nagroda Jury dla zdjęcia wybranego niezależnie od głosów internautów

– trzy nagrody przyznawane na podstawie głosów internautów.

– ewentualnie różnego typu nagrody specjalne.

Nagrody są rzeczowe i finansowe – łaczna pula wyniesie nie mniej niż 1500 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.