Mistrz reportażu zaprasza

warsztaty_tomaszewskiDolnośląski Festiwal Podróżników – 17 Południk oraz Dom pod Twierdzą zapraszają na warsztaty fotograficzne z wyjątkowym nauczycielem – najbardziej uznanym, współczesnym, polskim fotografem prasowym, mistrzem reportażu, wieloletnim współpracownikiem National Geographic, jurorem konkursu World Press Photo – Tomaszem Tomaszewskim.

Warsztaty odbędą się w weekend 21-23.03.2014 r. w Domu pod Twierdzą w Srebrnej Górze.

Podczas trzech intensywnych dni będziemy rozmawiać o tym jak budować spójną historię za pomocą obrazu fotograficznego. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czym jest zdjęcie „otwierające”, jak szukać puenty, jak eliminować zdjęcia zacierające wrażenie  spójności, a w końcu jak opanować chaos i zorganizować tysiące zdjęć naświetlonych aparatami cyfrowymi, aby tworzyły intrygującą i ciekawą opowieść. Poznamy zasady dotyczące fotografii: ludzi, pejzażu, architektury i portretu oraz reguły obowiązujące przy wyborze techniki kolorowej lub czarno-białej, a także podstawowe kroki doprowadzające nasze zdjęcia do zadowalającego technicznie poziomu. Wiedzy, którą zgłębimy podczas tych warsztatów, z pewnością nie znajdziemy w żadnej książce, a tym bardziej w internecie.

warsztaty_tomaszewski

Warsztaty organizowane są przede wszystkim z myślą o początkujących fotografach i fotoamatorach. Zapraszamy jednak wszystkich, którzy lubią i kochają fotografię. Również zaawansowanych amatorów i zawodowych fotografów, bowiem spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim to nie tylko lekcja fotografii, to również, a może przede wszystkim, fascynująca rozmowa o filozofii, podróżach i współczesnym świecie. Kto choć raz miał okazję się z nim spotkać, ten wie, że to człowiek wyjątkowy i rozmowa z nim to zawsze niezwykła przygoda.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: www.17poludnik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.