Obrazki z Wystawy

andrzej-cukrowski-14Jak co roku do Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji zaprosiliśmy mieszkańców ziemi złotoryjskiej i jak co roku postanowiliśmy połączyć wiele cząstkowych inicjatyw w jedną.

Dla Złotoryjskiego Klubu Fotograficznego oczywiście najważniejsza była część poświęcona fotografii, czyli wystąpienie Prezesa Leszka Leśniaka, prezentacja Sylwiusza Godynia, otwarcie wystawy „Zdjęcia 2013” oraz rozstrzygnięcie plebiscytu na najlepsze zdjęcie 2013 roku prezentowane na wystawie.

Ale po kolei.

Nasz Prezes powoli się rozkręca i wystąpienia publiczne, choć kosztują go wiele nerwów, coraz lepiej mu wypadają. Tym razem pokrótce opowiedział skąd się klub fotograficzny wziął w Złotoryi, a przede wszystkim podziękował wszystkim, którzy przez 5 lat Złotoryjski Klub Fotograficzny wspomagali lub współpracowali z nim:

Towarzystwu Miłośników Ziemi Złotoryjskiej – za przygarnięcie pod swój dach i wsparcie w działaniach,

Miejskiej Bibliotece Publicznej, którą kieruje pani Aneta Wasilewska – za możliwość współorganizowania warsztatów fotograficznych,

Organizatorom Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów, Agnieszce Kopińskiej i Mirosławowi Kopińskiemu – za dotychczasową współpracę przy tworzeniu serwisu fotograficznego tej imprezy,

Lokalnej Grupie Działania „Partnerstwo Kaczawskie” – za zorganizowanie trzydniowego pleneru na południowych rubieżach powiatu jaworskiego oraz za wydanie albumu fotograficznego,

Złotoryjskiemu Ośrodkowi Kultury i Rekreacji pod kierunkiem pana dyrektora Zbigniewa Gruszczyńskiego – za zorganizowanie kolejnej wystawy Złotoryjskiego Klubu Fotograficznego,

pani Danucie Owczarek – za udostępnianie pomieszczenia w „Bistro pod Ratuszem” w czasie gdy „Bacalarus” jest zamknięty,

panu Andrzejowi Kowalskiemu – za możliwość odbycia kilku zebrań klubowych w „Jędrusiowej Jamie”,

panu Józefowi Banaszkowi – za mnóstwo pracy, jaką włożył w przygotowanie kolejnych wystaw ZKF.

Prezes podziękował również swojej żonie Annie.

Po prezesie Sylwiusz Godyń przedstawił krótką historię Złotoryjskiego Klubu Fotograficznego. Po czym zebranych na sali gości zaprosiliśmy na otwarcie wystawy w holu ZOKiR.

Otwarcia dokonali (kolejno od lewej na zdjęciu):

Prezes ZKF Leszek Leśniak, Prezes TMZZ Aleksander Pecyna, Wójt Gminy Wiejskiej Złotoryja pani Maria Leśna oraz Starosta Powiatu Złotoryjskiego pan Ryszard Raszkiewicz.

andrzej-cukrowski-14

Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Gościom przybywającym na naszą imprezę wydaliśmy około 400 kuponów do głosowania na najlepsze zdjęcie.

andrzej-cukrowski-15

Na wystawie można było również porównać oryginał z fotografią.

andrzej-cukrowski-8

Po ogłoszeniu wyników Wyborów Człowieka Ziemi Złotoryjskiej oraz koncercie Mariusza Florczyka, sekretarz Klubu Andrzej „Knocik” Cukrowski ogłosił wyniki głosowania na najlepsze zdjęcie z wystawy.

jan-borawski-11

Wygrało zdjęcie Sylwiusza Godynia przedstawiające jego syna – Mikołaja

x24

Drugie miejsce zajęło zdjęcie Michała Wozowczyka przedstawiające Kasztelana Zamku Grodziec – Zenona Bernackiego.

zzz5

Trzecie miejsce zajęło zdjęcie Roberta Pawłowskiego

w10

Wszystkim, którzy przybyli na naszą imprezę serdecznie dziękujemy. Wystawa po chwilowym demontażu, będzie jeszcze do zobaczenia w holu ZOKiR jakiś czas.

Statystyka głosowania na Zdjęcie 2013 roku -> Głosowanie

One thought on “Obrazki z Wystawy

  1. W wpisie tuż przed galerią pojawił sie odnośnik do wyników głosownia na zdjęcie roku.Jak widać nie jest wesoło 🙂 kilka zdjęć nie zostało wogóle zauważonych.Z 50 zdjęć tygodnia aż 15 czerwonych !!! Gorzej z kolejną 70 gdzie są zdjęcia wyróżnione,aż 38 na czerwono. Moze jakis nowy system głosowań internetowych,które wybiorą do kolejnej wystawy najlepsze zdjęcia.

Comments are closed.