Klubowy 2016 rok w pigułce

Za nami kolejny rok działalności fotograficznej – czas na krótkie podsumowanie.

Istniejemy i działamy od 2009 roku. Biorąc pod uwagę klubową różnorodność charakterów i sprzętu to jest doprawdy długo. Choć w nowym roku zmienia się trochę formuła działań klubowych to nie zamierzamy jednak poprzestać tak długo dopóki choć iskierka pasji będzie w nas 🙂

W roku 2016 nasze fotograficzne zbiory pomimo mniejszego urodzaju wspólnych plenerów wzbogaciły się o 1012 zdjęć z których wybraliśmy cotygodniową perełkę – Zdjęcie Tygodnia. Perełek było jak na rok przystało 52. Wszystkie niedługo zobaczymy na corocznej wystawie w towarzystwie innych zdjęć uzupełniających. Kto nie chce czekać do wystawy może obejrzeć najlepsze zdjęcia 2016 roku w naszej galerii. Cieszy różnorodność zdjęć wykonywanych przez klubowiczów w zeszłym roku – od krajobrazów, przez makro i przyrodę do portretów z abstrakcją i architekturą po drodze.

Czas zatem na liczbowe podsumowanie roku 2016.

Na pierwszym miejscu pod względem największej ilości Zdjęć Tygodnia znalazł się Andrzej „Knocik” Cukrowski zdobywając najwyższe miejsce na podium osiem razy.

Drugie miejsce w podsumowaniu zdobyła Anna Bobowska ustępując  Knocikowi tylko jednym zdjęciem – siedem razy w roku zasiadała na klubowym tronie.

Na trzecim miejscu po pięć razy Zdjęcie Tygodnia zdobyli: Szymon Hryniewiecki i Sylwiusz Godyń.

Po cztery razy najwyższe podium zajmowali: Iwona Pawłowska i Robert Pawłowski.

Trzykrotnie Zdjęciem Tygodnia mogli pochwalić się: Leszek Leśniak i Mirek Stanisławski.

Ciut słabszym wynikiem, bo po dwa Zdjęcia Tygodnia mają na swoim koncie: Przemysław Bartkiewicz, Kajetan Kukla, Michał Kowalski i Bartosz Jeziorski.

Po jednym Zdjęciu Tygodnia zanotowali: Łukasz Rycąbel, Tomasz Gilowski, Justyna Sadowska, Jan Borawski i Jarek Patron.

 

W minionym roku ponadto eksperymentalnie trwał wewnętrzny ranking, który z wielkim poświęceniem prowadził sekretarz klubowy zliczając wszystkie zdjęcia premiowane w punktacji I miejsce 5 pkt, II miejsce 3 pkt, III miejsce 1 pkt.

Najlepszym klubowiczem według rocznych wyliczeń sekretarza został Andrzej Cukrowski zdobywając 134 punkty. Na swoich plecach – tak jak i przy Zdjęciach Tygodnia – Knocik czuł przez cały rok oddech Anny Bobowskiej, która zdobyła 109 punktów. Trzecie miejsce należy do Iwony Pawłowskiej z łączną sumą 92 punktów. Z pozostałymi lokatami można się zapoznać w tabelce poniżej.

Nowy rok zaczynamy nowymi zadaniami i małymi zmianami w działalności klubu. Ze względu na inne obowiązki zmniejszyliśmy ilość spotkań klubowych (przynajmniej tych oficjalnych). Najlepsze zdjęcia będziemy wybierać raz w miesiącu. Za to na podium znajdzie się nie trzy ale pięć najlepszych zdjęć. Pierwsze z nich wybierzemy już 26 stycznia o godzinie 17:00 w siedzibie klubu i przy okazji rozpoczniemy przygotowania do corocznej wystawy.

 

Author: syl.